طراحی وب سایت حرفه ای
طراحی وب سایت حرفه ای
آبان ۲۳, ۱۳۹۸
آموزش php
آموزش پی اچ پی
آبان ۲۳, ۱۳۹۸

آموزش پایه برنامه نویسی HTML

آموزش برنامه نویسی html

آموزش برنامه نویسی html

آموزش پایه برنامه نویسی HTML

در این بخش از دوره آموزشی در تلاشیم تا شما را با موضوع HTML آشنا کنیم. سوالی که در ابتدا برای مخاطبان مطرح می‌شود، این است که Html چیست ؟ اول از همه تاریخچه مختصری از اچ تی ام ال ارائه می‌نماییم. اچ تی ام ال یا HTML مخفف شده‌ی عبارت Hyper Text Markup Language است. درواقع HTML یک زبان نشانه‌گذاری است که در جهت طراحی صفحات وب به کار گرفته می‌شود.

با بکارگیری تگ‌ها و دستورالعمل‌های زبان HTML می‌توانید به راحتی متون و تصاویر دلخواه خود را در وب‌سایت اعمال نمایید. فیزیکدانی به اسم Berners-Lee در سال ۱۹۸۰ با ایجاد سیستمی ابرمتن مبتنی بر اینترنت، توانست تحولی عظیم در وب‌سایت‌های اینترنتی را رقم بزند. در واقع تیم برنز لی با انتشار زبان برنامه نویسی اچ تی ام ال، به عنوان مخترع شبکه جهانی وب شناخته شد.

 

آموزش زبان html

آموزش زبان html

معرفی ابزارهای موردنیاز جهت آموزش HTML

 

برای انجام کدنویسی ابتدا به محیطی نیاز دارید تا کدها را در آن نوشته، ذخیره و در نهایت اجرا کنید. محیطی ساده که به صورت پیش فرض در ویندوز نیز موجود است، notepad می‌باشد. برای دسترسی به notepad از منوی start اقدام نمایید. شایان ذکر است که نرم‎افزارهای تخصصی‌تری نیز برای برنامه نویسان وب وجود دارد که از امکاناتی نظیر رنگی کردن کدها، نمایش خطای برنامه نویسی، افزایش سرعت کدنویسی با Auto Complete و … برخوردار هستند. در این مقاله رایج‌ترین نرم افزارهای ویرایشگر HTML را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

ابزار notepad ++

ابزار notepad ++

ویرایشگر ++notepad

++notepad نسخه‌ای جدیدتر و پیشرفته‌تر از notepad ویندوز است که بخاطر آسان و سبک بودن ارتباط آن با کاربر، یکی از پرطرفدارترین ویرایشگرهای html محسوب می‌گردد. قابلیت پشتیبانی از بسیاری از زبان‌های کدنویسی توسط این ویرایشگر متنی موجب شده تا بر مزایا و محبوبیت آن افزوده شود. ما این نوید را به شما بدهیم که هم‌اکنون این ویرایشگر برای ویندوز در دسترس می‌باشد. از دیگر مزیت مهم استفاده از این ویرایشگر می‌توان به ویژگی تکمیل خودکار کدها اشاره نمود.

دانلود ++notepad

 

ابزار bluefish

ابزار bluefish

Bluefish

ویرایشگر Bluefish با محبوبیت و زیبایی فراوان از قابلیت پشتیبانی زبان‌های مختلفی برخوردار است. خوشبختانه در حال حاضر این ویرایشگر برای نسخه‌های ویندوز، لینوکس و مک در دسترس است. این ویرایشگر متنی به صورت منبع باز است و شبیه ویرایشگر ++notepad ، قابلیت تکمیل خودکار کدها را نیز دارد. از دیگر ویژگی‌های بارز آن نیز می‌توان بازگرداندن آخرین تغییرات در صورت قطع ناگهانی برق و . پشتیبانی از فایل های FTP را نام برد.

دانلود bluefish

 

مقالات مرتبط : آموزش نصب وردپرس روی WampServer

 

ابزار sublime-text

ابزار sublime-text

Sublime Text

Sublime Text از دیگر ویرایشگرهای متنیHTML به حساب می‌آید که می‌تواند از زبان‌های برنامه‌نویسی بسیاری پشتیبانی کند. این نرم افزار مورد استفاده‌ی سیستم عامل‌هایی چون لینوکس، ویندوز و مک قرار گرفته است. گفتنی است که این ویرایشگر پلاگین‌های بسیاری جهت دسترسی آسان‌تر کاربران را دارد.

دانلود sublime text

 

ابزار atom

ابزار atom

Atom

از ویژگی مهم و اصلی ویرایشگر ATOM می‌توان منبع باز بودن، ارتباط آسان با کاربر، قابلیت پشتیبانی از چند زبان و همچنین کار کردن همزمان بر روی چندین سند را برشمرد.

دانلود atom

 

پاورقی : آموزش اچ تی ام الآموزش htmlآموزش برنامه نویسی وب – آموزشی طراحی سایتطراحی سایتطراحی سایت تهرانطراحی وب سایتطراحی وبسایتخدمات طراحی سایتطراحی سایت فروشگاهیطراحی سایت شرکتیطراحی سایت تجریش 

دیدگاه ها بسته شده است