آموزش تصویری نصب وردپرس بر روی Wamp Server ومپ سرور
آموزش تصویری نصب وردپرس بر روی WampServer ومپ
آبان ۱۴, ۱۳۹۸
طراحی وب سایت
طراحی وب سایت
آبان ۱۴, ۱۳۹۸

آموزش نصب وردپرس روی زمپ Xampp

آموزش نصب وردپرس روی زمپ Xampp

آموزش نصب وردپرس روی زمپ Xampp

زمپ [Xamp] یــک سرویس دهنده وب مجانی است. کلمه زمپ از ترکیب حروف  X (یعنی هر یک از چهار سرویس) ، PHP , MySQL، Apache، و Perl تشکیل شده‌است. زمپ یــک هاست مجازی روی سیستم محیا‌نمودن می کند و این به‌جهت طراحی کنندگان سایت فراوان مطلوب است. چرا‌که برنامه نویسان وب فارغ از دسترسی به اینترنت می‌توانند موضوع‌قرارداد های خویش را روی هاست مجازی آزمایش کنند. اگر به تازگی شروع به طراحی سایت کرده اید زمپ مرغوب ترین پیشنهاد به‌جهت شما مخاطبان است چرا‌که قـــادر هستید روی لوکال هاست زمپ تست نمایید بعد موضوع‌قرارداد خویش را بعد از نهایی سازی روی سرور بارگـذاری کنــیـد. در‌این مقاله از تعـلـیم مایـل هستـیم آموزش نصب XAMPP + نصب وردپرس روی زمپ را شرح بدهــیم.

منبع : ویکی پدیا

 

خصوصیت های برنــامهXAMPP

  • ساختن و ایجاد کردن لوکال سرور روی کامپیوتر
  • نصب خودکار MySQL, PHP, Apache و …
  • فارغ از احتیاج به خرید هاست از اینترنت
  • اجرا  به‌طور آفلاین
  • نصب و اجرای CMS هایی مثل وردپرس ، جوملا و ..

تعـلـیم نصب زمپ

در‌این مقاله از تعـلـیم مایـل هستـیم تا تعـلـیم نصب و راه‌انــدازی زمپ را به شما مخاطبان  به‌طور تصویری تعـلـیم بدهــیم. زمپ به خاطر این که رابط گرافیکی سهل و راحت از محبوب ترین برنامه‌های لوکال هاست جهان است. اول از همه احتیاج است تا برنــامهXAMPP را از سایت زمپ دانلود و نصب کنــیـد. در سایت زمپ مطابق با نوع سیستم عاملتان قـــادر هستید آخرین نسخه از زمپ را دانلود و نصب کنــیـد. به‌جهت کسب آخرین نسخه از زمپ روی لینک زیر کلیک کنــیـد.

بعد از دانلود زمپ مرحله هــا نصب را به انجام برسانید. مســیـر پیش فرض نصب میبایست روی C/xampp باشد. با تمام شدن نصب و اجرای برنــامهصفحه ای مثل تصویر زیر به‌جهت شما مخاطبان باز میشود. دو بخش اول Apache و MySQL را START زده و هر زمان که پیغام اجازه دسترسی ، Allow access را بزنید تا رنگ هر دو سبز شود. حال سیستم شما مخاطبان به‌جهت نصب وردپرس روی لوکال هاست محیا میباشد. هم چنین به‌جهت مطالعه بیشتر درعرصه لوکال هاست و انواع آن به مقاله لوکال هاست چیست مراجعه کنــیـد.

 

آموزش نصب وردپرس روی زمپ Xampp

آموزش نصب وردپرس روی زمپ Xampp

مقالات مرتبط : نصب وردپرس روی WampServer

تعـلـیم نصب وردپرس روی xampp

بعد از نصب زمپ می رویم به سراغ مرحله نصب و راه‌انــدازی وردپرس روی زمپ. اول از همه احتیاج است پایگاه داده مــورد نظر را بسازیم. مرورگر خویش را باز کنــیـد و این آدرس را تایپ کنــیـد https://localhost/phpmyadmin . صفحه ای مطابق‌با تصویر زیر به‌جهت شما مخاطبان باز میشود. این صفحه دیتابیس شما مخاطبان است. از پنل سمت چپ روی NEW کلیک کنــیـد و بعد روی create database اسـم پایگاه داده را به انگلیسی وارد کنــیـد. اسـم پایگاه داده شما مخاطبان  به‌طور دلخواه است و قـــادر هستید اسـم موضوع‌قرارداد خویش را وارد کنــیـد. سبعد‌از منوی روی بروی پایگاه داده utf-8 را پیدا کنــیـد. این گزینه به‌جهت ساپورت از زبان فارسی است. روی دکمه creat کلیک کنــیـد تا پایگاه داده شما مخاطبان ساخته شود.

نصب وردپرس روی لوکال هاست زمپ

بعد از محیا‌نمودن پایگاه داده به سایت وردپرس رفته و اخرین نسخه را wordpress را دانلود کنــیـد. دانلود آخرین نسخه وردپرس

بعد‌از دانلود ، وردپرس را از حالت فشرده خارج کنــیـد و پوشه وردپرس را در درایو C در داخل پوشه Xampp\htdocs منتقل کنــیـد. اسـم پوشه وردپرس را به اسـم پایگاه داده ای که محیا‌نمودن کردید تغییر و تحول دهید. اگر اسـم پایگاه داده شما مخاطبان webdesign است ، اسـم پوشه وردپرسی شما مخاطبان هم میبایست webdesign باشد. مرورگر خویش را باز کنــیـد و این آدرس را تایپ کنید localhost/webdesign. از این پس به‌جهت ورود به سایت خویش و طراحی سایت ، از این آدرس استعمال کنــیـد.

 

آموزش نصب وردپرس روی زمپ Xampp

آموزش نصب وردپرس روی زمپ Xampp

مقالات مرتبط : ساختن و ایجاد کردن Subdomain در Cpanel

پانوشت : طراحی وب سایتطراحی وبسایتسرویس‌های طراحی سایتآموزش زمپنصب و راه‌انــدازی زمپنصب وردپرس در زمپنصب وردپرس روی xamppنصب وردپررس روی لوکال هاست xampp

دیدگاه ها بسته شده است